Dodaj: NYaqian Road No128 Yaqian Town Xiaoshan Hangzhou Zhe Jiang Kina.
Tel: 0086-0571-82602080
Faks: 0086-0571-82758132
E-mail: [email protected]
Taj razmak nije greška u proizvodnji. To je rezultat specifikacije. Ponašanje pokrivne pređe određeno je snopom međusobno ovisnih brojeva, a broj filamenata je samo onaj koji je najlakše osjetiti. Ista se logika proteže kroz potkrovlje, dubinu boje, piling i izgled deke nakon trideset pranja u kući.
Pročitajte specifikaciju pređe za pokrivače i čitate skup kompromisa. Gurnite jedan parametar prema mekoći, a drugi prema pilingu. Odjeljci u nastavku govore o tome što svaki parametar radi, gdje se nalaze praktična ograničenja i koje vrijednosti pripadaju narudžbenici.
Mekoću pokrivača prvenstveno kontrolira denier po filamentu ili dpf. Pri konstantnih ukupnih 300 denija, prelazak s 96 filamenata na 3,13 dpf na 576 filamenata na 0,52 dpf smanjuje krutost na savijanje svakog pojedinačnog filamenta za otprilike 97 posto.
Mehanizam je geometrijski. Promjer filamenta mjeri se kvadratnim korijenom iz dpf, a sila potrebna za savijanje filamenta mjeri se četvrtom potencijom tog promjera, tako da krutost savijanja prati dpf na kvadrat. Prepolovite dpf i filament postaje četiri puta lakši za savijanje; pomaknite se s 3,13 na 0,52 dpf i promjena doseže faktor 36.
Finiji filamenti pakiraju više površine i finije zračne kanale u isti poprečni presjek pređe, zbog čega pokrivač od 0,52 dpf zadržava više mirnog zraka po gramu nego pokrivač od 3,13 dpf iste težine. Kompromis je mehanički: kako dpf pada, otpornost na zamor savijanjem pada s njim, a rizik od lomljenja raste osim ako se čvrstoća ne održava na 3,5 cN/dtex ili više.
Proizvođači pređe za pokrivače Specifikacije proizvoda Tehnički parametri Pogledajte proizvod → Sjaj, presvlaka i dubina boje odlučuju se prije nego što deka stigne do završne linije. Četiri parametra pređe kontroliraju kako se gotov proizvod očitava pod svjetlom: oblik poprečnog presjeka, sadržaj raspršivača, razina isprepletenosti i put bojenja.
| Specifikacija | Tipične opcije | Učinak na gotovu deku |
|---|---|---|
| Poprečni presjek | Okrugla, trilobalna, šuplja | Okrugli dijelovi raspršuju svjetlost i čitaju se mat; trilobalni dijelovi vraćaju više svjetla i podižu sjaj; šuplji dijelovi dodaju volumen uz manju težinu tkanine |
| Delustrant, titanijev dioksid | Svijetlo blizu 0,03 posto, polu-tusno blizu 0,3 posto, potpuno mutno blizu 2 posto | Veći sadržaj raspršivača uklanja odsjaj i stvara vunenu mat površinu koja skriva prljavštinu |
| Isprepletati | NIM na gotovo nula čvorova po metru, SIM blizu 40, HIM na 60 ili više | Nisko isprepletanje otvara hrpu i može izgledati neravnomjerno; visoko prepletanje zateže pređu i smanjuje potkrovlje |
| Krimp kontrakcija | 3 do 6 posto, mjereno prema ASTM D4031 | Više skupljanja stvara pokrov i mekšu vizualnu teksturu; višak naboranosti stvara šljunčanu površinu |
| Put u boji | Obojano u paketu ili dopingom, također se naziva i otopinom | Pređa obojena otopinom drži ISO 105-C06 stupanj 4 do 5 kroz pranje i uklanja odstupanje boje od serije do serije |
Odstupanje sjene je greška u izgledu koja se pojavljuje zadnja i košta najviše. Pakirano obojena serija može se pomaknuti za pola stupnja između šarži boja, a pomak postaje očit kada se dvije deke iz različitih serija polože jedna do druge. Pređa obojena otopinom nosi pigment unutar polimera, tako da se razlika u boji serije obično održava unutar Delta E od 1,0.
Sjaj je odluka o rasvjeti, a ne stupanj kvalitete. Trilobal svijetla pređa određena za zaslon pod toplim osvjetljenjem od 3000 K može izgledati sintetički, dok ista pređa izgleda kao vrhunska pod hladnijim svjetlom izložbenog prostora. Uskladite presjek sa svjetlom gdje će se deka prodavati.
Dobavljači poliesterske DTY pređe Specifikacije proizvoda Tehnički parametri Pogledajte proizvod → Pređa za pokrivanje koja zadovoljava ISO 2060 za linearnu gustoću, ISO 2062 za vlačna svojstva i ASTM D4031 za masu će zadržati visinu hrpe, otporna je na ljuštenje i zadržati svoje dimenzije ponovljenim pranjem. Sve tri mjere su u fazi pređe, tako da se mogu provjeriti prije nego što se isplete jedna deka.
| Vlasništvo | Metoda ispitivanja | Tipična meta od pređe za deku |
|---|---|---|
| Linearna gustoća | ISO 2060 | Unutar 2 posto nominalnog deniera |
| Čvrstoća i istezanje | ISO 2062 ili ASTM D2256 | 3,5 do 4,2 cN/dtex, istezanje 20 do 30 posto |
| Rasuti i naborani | ASTM D4031 | Krimp kontrakcija between 3 and 6 percent |
| Skupljanje u kipućoj vodi | 30 minuta na 95 do 100 stupnjeva Celzijusa | Ispod 4 posto, ispod 2 posto za ocjene s niskim skupljanjem |
| Abrazija | ISO 12947-2 Martindale | Nema kvara nakon 25 000 utrljavanja pri 12 kPa |
| piling | ASTM D4970 | Ocjena 4 ili bolja nakon 2000 utrljavanja |
| Postojanost boje na pranje | ISO 105-C06 | Minimalni stupanj 4, stupanj 4 do 5 kada se boji otopinom |
| Sadržaj formaldehida | Oeko-Tex Standard 100 | 16 mg/kg za dječje deke klase I, 75 mg/kg za klasu II |
Sukob se rijetko pokazuje kao neuspjeh abrazije. Čini se kao piling, jer fina vlakna s niskim vijekom trajanja migriraju na površinu i formiraju kuglice puno prije no što se hrpa istroši. Prelazak s 0,5 dpf na 1,2 dpf obično povećava performanse pilinga Martindale za punu ocjenu dok košta mjerljiv iznos početne mekoće.
Ako deka mora nositi funkcionalnu tvrdnju na etiketi, kao što je antibakterijska zaštita za tekstil za zdravstvenu njegu ili antistatičko ponašanje za posteljinu u suhim klimatskim uvjetima, aditiv ili mješavina nosi to svojstvo i raspon dpf-a mora se ponovno testirati na piling prije nego što se specifikacija zamrzne.
Proizvođači funkcionalne pređe Integracija performansi u fazi pređe: funkcionalna svojstva projektirana u pređu — modifikacijom polimera, dizajnom poprečnog presjeka vlakana ili ugradnjom aditiva... Pogledajte proizvod → Izgradite specifikaciju unatrag od gotove deke. Najprije odredite težinu tkanine i mjeru stroja, a zatim obradite strukturu filamenta, naboranost, skupljanje i boju.
Većina nesuglasica oko kvalitete deke dolazi do parametara koji nikad nisu bili zapisani, a ne do neispravne pređe. Linearna gustoća i boja su uobičajeno specificirane; tolerancija skupljanja ulja, ispreplitanja, skupljanja i serije obično nije.
Skupljanje ulja najjasniji je primjer broja koji nedostaje. Pređa isporučena s 0,4 posto završne obrade je čvrsta i stvara statiku na pletaču velike brzine, dok je pređa s 2,0 posto masna i može ostaviti mrlje na blijedim pokrivačima. Ispisani opseg od 0,8 do 1,5 posto sprječava oba kvara bez ikakvih troškova.
Prije popravljanja brojeva s novim dobavljačem, potvrdite kako je pređa ispredena, teksturirana i toplinski postavljena. Zhejiang Hengyuan Chemical Fiber Group Co., Ltd. postavlja svoje proizvodnja struktura i njezina centar za istraživanje i razvoj na istoj lokaciji, gdje se inače kontroliraju parametri teksture i toplinske veze.
Specifikacija pređe za pokrivanje provediva je samo ako je navedena metoda ispitivanja. Čvrstoća ne znači ništa bez ISO 2062 ili ASTM D2256, a skupljanje ne znači ništa bez navedene temperature i vremena zadržavanja.
Između 0,5 i 1,0 dpf. Ispod 0,9 dpf filament se kvalificira kao mikrovlakno prema CIRFS definiciji, a čvrstoća tada mora ostati na 3,5 cN/dtex ili više kako bi se zadržalo pilingiranje na ASTM D4970 stupanj 4.
Ne. Iznad otprilike 576 filamenata na 300 deniera, mekoća se splašnjava, dok cijena predenja, osjetljivost na napetost i rizik od nakupljanja nastavljaju rasti. Praktična gornja granica za većinu programa pokrivanja je 0,5 dpf.
Ispitajte tri proizvodne serije prema ISO 2060, ISO 2062 i ASTM D4031, zatim ispletite uzorak deke od 1 kilograma i operite je pet puta na 40 stupnjeva Celzijusa. Gubitak visine hrpe iznad 5 posto obično signalizira problem skupljanja ili skupljanja.
Da, unutar definiranog prozora: 1,0 do 1,5 dpf, otpornost na 3,8 cN/dtex ili više, skupljanje od 3 do 5 posto i skupljanje u kipućoj vodi ispod 2 posto.
Vrući proizvodi